Німеччина вручила орден пастору, який допомагав активістам Майдану і відвернув бійку з силовиками


Посол ФРН в Україні Анке Фельдгузен вручила пастору лютеранської церкви в Києві Ральфу-Гергарду Гасці, який підтримував мітингарів на Майдані, найвищу нагороду Німеччині для цивільних — Хрест за заслуги

Про це повідомляє Укрінформ. Об этом сообщает nikolaev-city.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Пастор Гаска активно підтримував людей на майдані Незалежності взимку 2013-2014 років і виступав за їхнє право на мирний протест. Він перетворив кірху святої Катерини на місце притулку та спокою і в умовах гострої небезпеки запобіг насильницькому протистоянню протестувальників і поліції, ставши між обома сторонами", — зазначила Фельдгузен.

Дипломат додала, що пастор зараз теж допомогає Україні: він організовує відправку гуманітарних вантажів на Донбас, а завдяки його статтям у журналі "Ukraine Verstehen" німці мають уявлення про актуальні події в Україні.

Посол розповіла, що орден є найвищим визнанням для цивільних німців заслуг перед суспільством і присуджується громадянам Німеччини та іноземцям за політичні, соціально-економічні та духовні здобутки, а також за особливі заслуги.

Пастор Гаска подякував за орден та висловив сподівання, що в Україні буде мир.

"Є німецька пісня, сенс якої можна передати так, що багато маленьких кроків і велика кількість людей можуть змінити світ. Ви і я можемо йти цим шляхом і досягти блага для світу. Нас об’єднує бажання миру для України. І я щиро бажаю всім українцям, щоб цей мир якомога швидше настав", — зазначив він.

Гаска був пастором Німецької євангелічно-лютеранської церкви у Києві з 2009 по 2015 рік.

null


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/11/08/nimechchyna_vruchyla_orden_pastoru_yakyy_dopomagav_aktyvistam_maydanu_i_vidvernuv_biyku_z_sylovykamy”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя